• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Od jakiegoś czasu dużo informacji jest udostępnianych w mediach o zanieczyszczeniu powietrza, głównie w sporych aglomeracjach. Takie informacje są bardzo martwiące. Ci z nas, którzy przynajmniej czasem myślą perspektywicznie są zmuszeni potwierdzić, że taki problem nie ma prawa być bagatelizowany. Gdyby każdy pomyślał w jaki sposób może sam przyłożyć się do zredukowania tworzenia zanieczyszczeń, to problem w dużej mierze zostałby rozpracowany. Co przydałoby się wziąć pod uwagę? Zastanówmy się jakimi produktami ogrzewamy nasze domy?

Miał to bez dyskusji nieekologiczny opał. Jakim materiałem grzewczym warto go podmienić? Myślałeś o zaskakujących parametrach brykietu oraz pelletu? Brykiet i pellet tworzony jest z odpadów drzewnych. Po poddaniu go przetworzeniu doskonale służy do opalania w kominku lub specjalnie przystosowanym kotle na pellet. Do wyprodukowania tego materiału nie wytrzebia się kolejnych obszarów lasu, zaledwie posługuje się odpady. W takiej sytuacji nie naruszamy środowiska! Materiały te cechuje wysoka wartość opałowa oraz niska zawartość popiołu. Oprócz tego brykiet i pellet jest bardzo czystym i komfortowym paliwem.

W sklepach stacjonarnych można zakupić pellet i brykiet zrobiony z różnorakich gatunków drewna. Najwydajniejszy jest opał wytworzony z odpadów drzewa dębowego.

Reasumując powyższe kwestie koniecznie trzeba przypominać sobie o ochronie środowiska. W takim przypadku bez trudności dostosujemy materiał opałowy do aktualnych instrukcji.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.